Akademie Sting = moje srdeční záležitost

Jsem hrdým absolventem AKADEMIE STING. Nikdy jsem se tím netajil, ba naopak všude říkám, že mám svého prvního inženýra ze „Stingu“.

Jak jsem si vybral vysokou školu?

Pokud jste už četli můj e-book – Jak si vybrat vysokou školu? – tak víte, že má cesta studiem byla hodně klikatá. Trvalo mi po maturitě dva roky, než jsem konečně našel svůj obor Účetnictví a daně, který jsem si zamiloval.

S odstupem času jsem ale za tuto svoji životní zkušenost vděčný. I proto každému před podáním přihlášky doporučuji, aby svůj výběr dobře zvážil. Není totiž nic horšího, než studovat něco, co vás nebaví, jen kvůli titulu.

Za co vděčím studiu na Akademii Sting?

Dnes se svému oboru věnuji – přednáším na Mendelově univerzitě v Brně v češtině i v angličtině a navíc jsem byl letos oceněn titulem Daňová naděje. Tohoto úspěchu bych ale nikdy nedosáhl, kdybych neměl skvělé učitele, kteří mi předali to nejlepší.

Není to jen pouhá fráze, ale v oboru Zdaňování, který jsem studoval já, je opravdu propojena teorii s praxí, protože zde působí jak uznávaní akademici, tak i daňoví poradci a auditoři.

V navazujícím studiu jsem studoval Podnikovou ekonomiku a management, což mi pomohlo pochopit firemní procesy, které využívám i v rámci našeho rodinného podnikání.

Jednoduše řečeno: Bylo to 5 let, které ovlivnily můj život, a Akademie Sting se stala mojí srdeční záležitostí. Proto mě těší, že mohu se svoji alma mater spolupracovat i nyní. Učím tu, zkouším u státnic a s kolegy děláme společný výzkum.

Taky byste na soukromou vysokou školu nikdy nešli?!

Kdybyste mi řekli po maturitě, že za pár let napíšu tento článek, považoval bych vás za blázny. Přece nepůjdu na „nějakou“ soukromou vysokou školu!!! Inu, i já jsem věřil obecně rozšířeným mýtům.

  1. Na soukromé škole se tituly „kupují“.
  2. Placené vzdělání je nekvalitní.
  3. Studenti na „soukromé“ by se nikam jinam nedostali.

Pokud jim věříte i vy, přečtěte si můj článek, ve kterém tyto mýty vyvracím.

Nevěřte mýtům, ptejte se absolventů!

Asi není mnoho lidí, kteří by na vysoké prožili to co já. Osobně nikoho takového neznám.

  • Na vysokých školách jsem studoval 10 let.
  • Studoval jsem v prezenční, kombinované i celoživotní formě.
  • Dvakrát jsem studium nedokončil.
  • Pak jsem ale vystudoval 2 vysoké školy současně při zaměstnání a mám 2 inženýrské tituly (Ing. et Ing.).
  • Úspěšně jsem dokončil doktorské studium a získal jsem titul Ph.D. v oboru Finance.

Tyto zkušenosti mi pomáhají při porovnávání a hodnocení vysokých škol. A jako absolvent vám mohu Akademii Sting opravdu doporučit.

Přeji vám mnoho úspěchů při studiu.

Pavel Semerád