Kdo jsem? :)

Jmenuji se Pavel Semerád, ale pro svůj blog jsem si vybral jméno Taťulda. Důvod je prostý – mám dvě děti, báječnou ženu a příjmení, ve kterém 6 z 10 lidí udělá napoprvé překlep. 🙂

Nebýt tohoto blogu byl bych jen jedním z mnoha učitelů, které jste během studia nepoznali. A to by byla škoda!

Chci se s vámi totiž podělit o to, co jsem (už) prožil na vysoké škole. Záleží ale jen na vás, co si z toho vezmete. O některých věcech ale psát nikdy nebudu, protože ctím profesní etiku učitele a mám úctu ke všem svým kolegům.

Možná mi nebudete věřit, čím vším jsem prošel, ale skutečnost je taková, že toho bylo ještě mnohem víc. Nevěříte? 🙂

Tak schválně, kolik znáte podobných studentů?

  • Třikrát po sobě jsem se nedostal na veřejnou vysokou školu, než jsem se přihlásil na soukromou.
  • Na vysokých školách jsem jako student strávil 10 let.
  • Studoval jsem v bakalářském, magisterském i doktorském studiu v prezenční, kombinované a celoživotní formě.
  • Měl jsem individuální studijní plán.
  • Dvakrát jsem studium nedokončil.
  • Zvládl jsem vystudovat dvě vysoké školy současně.
  • Doktorské studium jsem dokončil za 3 roky.
  • V říjnu 2019 jsem začal studovat MBA.

Můj studentský příběh

Období hledání

Jako čerstvý absolvent gymnázia jsem vůbec nevěděl, co chci v životě dělat; tím spíše jakou bych si měl vybrat vysokou školu. Dnes jsem rád, že jsem na své hledání měl dva roky.

Během nich jsem sice studoval v celoživotní formě Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity, ale hlavně jsem začal pracovat v naší rodinné firmě a vyzkoušel jsem si mnoho pozic.

Ze začátku jsem dělal helfra na stavbách, později jsem si udělal řidičák na náklaďák, ale postupně mě to táhlo víc a víc k obchodu. Odtud už to bylo jen kousek k účetnictví a daním, což je obor, kterému se dnes profesně věnuji.

Daňař roku: Ocenění Daňová naděje 2017

V roce 2018 jsem obdržel prestižní ocenění Daňová naděje, čímž bych chtěl podložit své tvrzení, že každý student může být úspěšný, najde-li svůj obor.

Studium soukromé vysoké školy

Když jsem dosáhl hattriku v počtu neúspěšných pokusů o přijetí na veřejné vysoké školy, stal jsem se studentem oboru Zdaňování na Akademii Sting. Jsem rád, že jsem přestal věřit mýtům, které se o soukromých školách říkají.

Po 1. ročníku jsem přestoupil na kombinovanou formu, abych se mohl věnovat i stavebnictví, což se stalo mým druhým oborem.

Studium 2 vysokých škol současně

Díky studiu na Stavební fakultě VUT v Brně jsem si dokázal, že zvládnu i studium na univerzitě. Tím se začala psát má 4 roky trvající kapitola, kdy jsem studoval 2 vysoké školy současně.

Stavební fakultu jsem nakonec nedokončil, ale jen proto že jsem začal studovat inženýra na Ústavu soudního inženýrství VUT v Brně.

Kariéra učitele

Ani nevím, kdy přesně jsem dostal ten bláznivý nápad podat si přihlášku na doktorské studium. Dobře si ale uvědomuji, co mi toto studium dalo. Během 3 let na doktorátu jsem objevil novou životní dráhu – stal se ze mě učitel.

Nikdy jsem však nezapomněl na to, že i já jsem byl kdysi student. Už v roce 2012 jsem pro studenty vytvořil facebookovou stránku, od června 2017 pro vás píšu tento blog a od ledna 2019 točím videa na YouTube.

A tím bych pro zatím svůj příběh ukončil.

Více se dočtete v článcích, které pro vás pravidelně píšu, a také v mých videích. Nezapomeňte se proto přihlásit k jejich odběru a nechte mi na vás email.

Pevně věřím, že pomohu i vám a že vás inspiruji na vaší cestě studiem. Alespoň nemusíte opakovat mé zbytečné chyby. Tak pojďme na to! 🙂

Přeji vám úspěšné studium!

Váš Pavel Semerád