Kdo je „ten“ Pavel? :)

Jsem vysokoškolský učitel. Nebýt tohoto blogu byl bych jen jedním z mnoha učitelů, které jste během studia nepoznali. A to by byla škoda!

Chci se s vámi totiž podělit o to, co jsem prožil při studiu na vysoké škole. Záleží ale jen na vás, co si z toho vezmete. Možná mi nebudete věřit, čím vším jsem prošel, ale skutečnost je taková, že toho bylo ještě mnohem víc. 🙂

O některých věcech ale psát nikdy nebudu, protože ctím profesní etiku učitele a mám velký respekt ke všem svým kolegům.

Pavel Semerád - Taťulda.cz

Můj studentský příběh

Období hledání

Jako čerstvý absolvent gymnázia jsem vůbec nevěděl, co chci v životě dělat; tím spíše jakou bych si měl vybrat vysokou školu. Dnes jsem rád, že jsem na své hledání měl dva roky.

Během nich jsem sice studoval v celoživotní formě Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity, ale hlavně jsem začal pracovat v naší rodinné firmě a vyzkoušel jsem si mnoho pozic.

Ze začátku jsem dělal helfra na stavbách, později jsem si udělal řidičák na náklaďák, ale postupně mě to táhlo víc a víc k obchodu. Odtud už to bylo jen kousek k účetnictví a daním, což je obor, kterému se dnes profesně věnuji.

Daňař roku: Ocenění Daňová naděje 2017

V roce 2018 jsem obdržel prestižní ocenění Daňová naděje, čímž bych chtěl podložit své tvrzení, že každý student může být úspěšný, najde-li svůj obor.

Studium soukromé vysoké školy

Když jsem dosáhl hattriku v počtu neúspěšných pokusů o přijetí na veřejné vysoké školy, stal jsem se studentem oboru Zdaňování na Akademii Sting. Jsem rád, že jsem přestal věřit mýtům, které se o soukromých školách říkají.

Po 1. ročníku jsem přestoupil na kombinovanou formu, abych se mohl věnovat i stavebnictví, což se stalo mým druhým oborem.

Studium 2 vysokých škol současně

Přijetí na Stavební fakultu VUT v Brně pro mě mělo dvojí význam. Dokázal jsem si, že zvládnu i studium na univerzitě, ale hlavně se začala psát má 4 roky trvající kapitola, kdy jsem studoval 2 vysoké školy současně.

Stavební fakultu jsem nakonec nedokončil, ale jen proto že jsem začal studovat inženýra na Ústavu soudního inženýrství VUT v Brně.

Kariéra učitele

Ani nevím, kdy přesně jsem dostal ten bláznivý nápad podat si přihlášku na doktorské studium. Dobře si ale uvědomuji, co mi toto studium dalo. Během 3 let na doktorátu jsem objevil novou životní dráhu – stal se ze mě učitel.

Nikdy jsem však při kontaktu se studenty nezapomněl na to, že i já jsem byl jedním z nich. Už v roce 2012 jsem pro komunikaci s nimi vytvořil facebookovou stránku a v červnu 2017 jsem díky tomuto blogu začal šířit své myšlenky i po internetu.

A to je v kostce můj příběh.

Více se dočtete v e-boocích a článcích, které pro vás pravidelně píšu. Nezapomeňte se přihlásit k jejich odběru – nechte mi na vás email, dejte mi like na facebooku nebo mě sledujte na twittru.

Pevně věřím, že mohu pomoci i vám a že vás mohu na vaší cestě inspirovat. Minimálně nemusíte opakovat mé zbytečné chyby. Tak pojďme na to! 🙂

Přeji vám úspěšné studium

Pavel Semerád