3 jednoduchá pravidla, jak se vyhnout plagiátorství?
Podělím se s vámi o 3 jednoduchá pravidla, jak se vyhnout plagiátorství. Díky nim se nebudete muset pořád stresovat, jestli nepíšete plagiát.
Poradím vám, jak správně citovat.
Podělím se s vámi o 3 jednoduchá pravidla, jak se vyhnout plagiátorství. Díky nim se nebudete muset pořád stresovat, jestli nepíšete plagiát.
Co dělat v případě, když zjistíte, že od vás někdo jiný opsal nejen text, ale také celou metodiku vašeho unikátního výzkumu.
Připravujete-li dotazník do diplomové práce opravdu sami, pak použité obecné otázky nejsou plagiát, i když je využívají i jiní autoři.
Obecně platí, že byste měli citovat jen v nezbytném rozsahu. Pokud už ale opravdu potřebujete citovat delší pasáž, poradím(e) vám, jak na to.
Poučte se do budoucna z odhalených plagiátů Taťány Malé, Petra Krčála, Andreje Danka, Borise Kollára, Branislava Gröhlinga a Igora Matoviče.
Citování v poznámce pod čarou je způsob, jak se odkazovat na citovaný zdroj přímo na straně, kde je zdroj uveden. Jak uvést přímou a nepřímou citaci?
Co však dělat, když v diplomce zůstane něco, co tam být nemá? Třeba vlastní poznámky.
Je nutné citovat dřívější verzi diplomky, kterou jste odevzdali, ale neobhájili nebo neobhajovali?
Nejste jistí tím, jestli jste v diplomce (bakalářce) uvedli všechny citované zdroje? Poradím vám, kde si můžete udělat kontrolu citací sami.
V článku najdete, jak citovat překlad z angličtiny do češtiny (jako přímou nebo nepřímou citaci), jak citovat rozhovory s odborníky a jak uvádět zkratky?