V seznamu použité literatury jsem uvedl 2x stejný zdroj

Otázka mého čtenáře

Našel jsem problém s citacemi v mé bakalářské práci. Po odevzdání bakalářské práce jsem odhalil problém s citacemi. Všiml jsem si, že mám v práci stejný zdroj citovaný dvakrát (tedy pod dvěma různými čísly).

Nevíte, jak na toto bude oponent nahlížet? Bude jej hodnotit nějak zvlášť negativně, nebo mi práci vrátí k přepracování?

Moje odpověď

Děkuji za otázku, na kterou Vám rád odpovím. Hlavně bych Vás chtěl uklidnit. Podle mého názoru mohou nastat jen dva scénáře:

1. Oponent si toho nevšimne

Nejpravděpodobnějším scénářem je, že si toho ani vedoucí a oponent nevšimnou, a práci doporučí k obhajobě. V takovém případě nemusíte nic dál řešit, pravděpodobně si toho nevšimne ani komise, ani příležitostní čtenáři.

2. Oponent si toho všimne

I kdyby si toho oponent všimnul, tak to pravděpodobně ani do posudku psát nebude. A i kdyby to tam napsal, tohle opravdu není důvod, abyste práci neobhájil. Nejedná se totiž o porušení autorské etiky.

Obráceně by to bylo horší

Jo, kdybyste zapomněl dva zdroje uvést, byl by to plagiát a požádal bych o možnost to v práci opravit.

Přeji vám mnoho úspěchů u obhajoby.

Pavel Semerád

5/5 - (2 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *