Mohu studovat psychologii na vysoké škole bez maturity?

Otázka mého čtenáře

Rád bych se zeptal, zda mohu studovat psychologii, i když jsem vystudoval obor gastronomie (bez maturity). Psychologii a duchovnímu rozvoji se věnuji asi 6 let a rád bych se poradenství věnoval na profesionální úrovni. Děkuji.

Moje odpověď

Děkuji za Vaši otázku, rád Vám na ni odpovím. Pokud splníte požadavky pro přijetí (složíte přijímací zkoušky), můžete začít studovat psychologii bez ohledu na předchozí studium.

Jedním z předpokladů pro min. bakalářské studium je ale také složení maturitní zkoušky. Pokud tedy budete chtít studovat na vysoké škole, budete si muset nejdříve dodělat maturitu.

Pokud byste se ale chtěl vzdělávat bez ambicí na titul, můžete navštěvovat přednášky i nyní. Stačí si vyhledat rozvrh na Vámi vybrané škole. Přednášky jsou veřejné. (S ohledem na pandemii však může být účast veřejnosti omezena.)

Pokud rozvrh nenajdete, můžete kontaktovat studijní oddělení a požádat o informaci.

Přeji Vám úspěšné studium!

Pavel Semerád

5/5 - (4 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *