Existuje studium ušité na míru dětem minulého režimu?

Otázka mé čtenářky

Nikdy jsem nebyla excelentní studentkou. Škola mě nebavila. Vyučila jsem se prodavačkou s maturitou. Myslím si tak, že na vysokou školu pravděpodobně nemám buňky. Přesto bych si ráda vzdělání doplnila.

Vyrostla jsem v komunismu kde se vyučovala ruština. Moc ráda bych se naučila anglicky, ale nemám žádné základy. Učím se pouze sama na Duolingu. Dále nejsem zběhlá v počítačích, kromě standardního uživatelského rozhraní.

Nevíte, jestli existuje nějaká škola, která by byla ušitá na míru nám, dětem minulého režimu, kteří už jsou staří a mají pocit, že něco zameškaly? Taková škola, kde by se vyučovala angličtina a počítače od základu?

Pracuji teď jako pečovatelka v Hospicu. Miluji svoji práci, ale chybí mi být chytřejší. 😀

Moje odpověď

Děkuji Vám za důvěru a mám radost, že na sobě chcete pracovat. Pokusím se vám tedy poradit, protože nabídka studia, kurzů a školení pro různé skupiny studentů je poměrně pestrá. Stačí, když se kouknete na kurzy angličtiny, nebo školení na IT.

Univerzity třetího věku

Na Vašem místě bych se také podíval na nabídku univerzit. Najdete je pod názvem Univerzita třetího věku, ale není to určeno jen pro seniory. V rámci těchto kurzů, přednášek a školení seznamují lektoři veřejnost s nejrůznějšími tématy.

Nabídka je poměrně pestrá a jednotlivé programy trvají různě dlouhou dobu. Některé jsou jednorázové, jiné celosemestrální, příp. celoroční. Výhodou této výuky je, že zde kromě nových znalostí potkáte nové spolužáky a přátele. Jde tedy o velmi oblíbenou aktivitu.

Studium vyšší odborné školy

Pokud pracujete jako pečovatelka v Hospicu, zkusil bych zvážit i studium např. na některé vyšší odborné škole. Obor Sociální práce vyučují např. na VOŠ na Kotlářské v Brně.

Myslím, že by Vám toto více praktické studium mohlo vyhovovat a určitě po něm budete „chytřejší“. 🙂 Pokud jsou mé informace správné, výuka angličtiny zde probíhá po celé 3 roky a probíhají zde i předměty zaměřené na IT.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, přeji Vám, abyste ve studiu našla zalíbení. Jak totiž říkám, každé studium vás (někam) posune.

Pavel Semerád

5/5 - (1 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *