Rychlý brainstorming při výběru tématu bakalářské práce

Otázka mé čtenářky k výběru tématu bakalářské práce

Náhodou jsem narazila na Váš youtube kanál a následně pak i na Váš blog. Studuji obor Cestovní ruch na Vysoké škole ekonomické v Praze a jsem ve druhém ročníku bakalářského studia. Začínám už přemýšlet o tématu mé bakalářské práce.

Z Vašich článků a videí vím, že doporučujete psát o něčem, co nás zajímá a k čemu máme nějaký vztah. Dnes mě napadlo, o čem by mě bavilo psát. Bohužel ale nemůžu přijít na to, jak to mám skloubit s tím, co studuji, z jakého pohledu to vzít a jak BP pojmenovat. Třeba budu mít štěstí a vy mi v tom dokážete poradit.

Pracuji ve firmě, která má řetězec známých restaurací v Praze. Jejich koncepty jsou zajímavé a promyšlené. Napadlo mě, že bych mohla využít informace, které budu mít z práce a psát o tomto řetězci. Ale nevím, jak to skloubit právě s cestovním ruchem. Jedině to snad propojit s gastroturismem, ale netuším jak.

Byla bych Vám moc vděčná za odpověď a jakýkoliv nápad.

Moje odpověď

V rychlosti jsem popřemýšlel o Vašem tématu a udělal jsem takový malý brainstorming. Myslím, že by práci šlo celkem jednoduše napasovat na ten řetězec restaurací.

Co třeba (vy)řešit následující otázky:

  • Jak nalákat do vašeho řetězce více turistů? Turisté nemusí být jen zahraniční, ale mohou to být i čeští popř. slovenští.
  • Zjistit, jak moc je řetězec opravdu známý např. dotazníkovým šetřením.
  • Zaměřit se na propagaci vašeho řetězce – jak zlepšit současný stav?
  • Zjistit, kdo je vaše cílová skupina a té přizpůsobit nejen jídelníček, ale i vybavení a samozřejmě ceny. Jiné požadavky budou mít rodiny s dětmi, zamilovaní, lidé při pracovních schůzkách nebo senioři.
  • Při jakých příležitostech váš řetězec lidé nejčastěji navštěvují – jsou to snídaně, obědy, večeře, oslavy, obchodní, přátelská nebo rodinná setkání?

K zodpovězení těchto otázek a přizpůsobení jídelníčku a služeb může přispět právě Vaše bakalářská práce. Nenechte se však omezit jen těmito návrhy, určitě se toho dá vymyslet více.

Před několika dny jsem sám vybíral téma své diplomové práce (MBA), tak třeba v mém článku najdete inspiraci.

Držím Vám pěsti, ať najdete co nejdříve své téma.

Pavel Semerád

5/5 - (2 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 12. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *