Začněte studovat vysokou školu už od února, nečekejte do září

Už od základní školy jsme zvyklí na to, že školní rok začíná v září a hlavní prázdniny v červenci. Nikdo na základce ani na střední si toto téměř svaté pravidlo nedovolí zpochybnit.

Na některých vysokých školách to ale už neplatí. Dnes totiž můžete začít studovat i od února a nemusíte čekat až do září. A to je sen mnoha studentů.

Máte už maturitu?

Studenty bez maturity nepotěším. Bez maturity vás na vysokou nevezmou a musíte počkat do února, abyste si mohli podat přihlášku. Pokud ještě nevíte, jak si vybrat vysokou školu, přečtěte si můj e-book.

Pokud už ale máte maturitní vysvědčení, není nic jednoduššího, než je přiložit do přihlášky a začít studovat.

Stejnou variantu mohou využít i studenti, kteří studium na vysoké škole vzdali během zimního semestru a také nechtějí čekat až do září.

Začátek studia od letního semestru? Co je to za blbost!?

Myslel jsem si, že mi nebudete věřit, že něco takového existuje. Také jsem o tom dříve nevěděl. Vysoké školy se ale začínají chovat tržně – kde je poptávka, je i nabídka.

Hra o status studenta

Jste-li studentem (do 26 let), platí za vás zdravotní pojištění stát, získáte slevu na studenta při danění svých příjmů až do 4.020 Kč/ročně a vaše rodiče mohou uplatnit daňové zvýhodnění až do 24 204 Kč/ročně.

Neztrácejte drahocenný čas

Pokud jste si vybrali první obor špatně a chcete studium ukončit, nemusíte trpět až do konce akademického roku, abyste nepřišli o své studentské výhody. Můžete studovat nový obor už od letního semestru a neztratíte tak zbytečně půlrok.

Vyšší šance na přijetí

Většina studentů o této možnosti stále neví. Využijete-li proto příležitosti a přihlásíte se ke studiu od února, máte větší šanci na přijetí. Samozřejmě jen za podmínek, že uděláte přijímačky a že to škola s vaším oborem nabízí.

Kde se dá studovat už od února?

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně

Provozně ekonomická fakulta nabízí studium ekonomiky a informatiky. Patří mezi nejlepší ekonomické fakulty na Moravě. Proto vám ji můžu doporučit. Přihlášky můžete podávat do půlky listopadu. Podejte si přihlášku na PEF.

Akademie Sting

Také vysoká škola Akademie Sting nabízí studium od února, ale jen v kombinované formě. Přihlášky můžete podávat až do konce ledna. Když napíšete v přihlášce do reference heslo TATULDA, ušetříte 500 Kč na poplatku za přijímací řízení.

CEMI – online studium MBA a LL.M.

Nemůžete se účastnit pravidelné výuky? Studujte online. CEMI nabízí MBA a LL.M. studium. Přihlášky můžete podávat průběžně během roku. Studium začíná obvykle 2x ročně. Napište do poznámky TATULDA a ušetříte 2.000 Kč.

—————–

Vidíte, jde to. Neztrácejte čas!

Přeji vám správný výběr školy a hodně úspěchů při studiu.

Pavel Semerád

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a od roku 2011 jsem vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *