Začněte studovat vysokou školu už od února, nečekejte do září

Už od základní školy jsme zvyklí na to, že školní rok začíná v září a hlavní prázdniny v červenci. Nikdo na základce ani na střední si toto téměř svaté pravidlo nedovolí zpochybnit.

Na některých vysokých školách to ale už neplatí. Dnes totiž můžete začít studovat i od února a nemusíte čekat až do září. A to je sen mnoha studentů.

Máte už maturitu?

Studenty bez maturity nepotěším. Bez maturity vás na vysokou nevezmou a musíte počkat do února, abyste si mohli podat přihlášku. Pokud ještě nevíte, jak si vybrat vysokou školu, přečtěte si můj e-book.

Pokud už ale máte maturitní vysvědčení, není nic jednoduššího, než je přiložit do přihlášky a začít studovat.

Stejnou variantu mohou využít i studenti, kteří studium na vysoké škole vzdali během zimního semestru a také nechtějí čekat až do září.

Začátek studia od letního semestru? Co je to za blbost!?

Myslel jsem si, že mi nebudete věřit, že něco takového existuje. Také jsem o tom dříve nevěděl. Vysoké školy se ale začínají chovat tržně – kde je poptávka, je i nabídka.

Hra o status studenta

Jste-li studentem (do 26 let), platí za vás zdravotní pojištění stát, získáte slevu na studenta při danění svých příjmů až do 4.020 Kč/ročně a vaše rodiče mohou uplatnit daňové zvýhodnění až do 27 840 Kč/ročně (aktualizováno pro rok 2022).

Neztrácejte drahocenný čas

Pokud jste si vybrali první obor špatně a chcete studium ukončit, nemusíte trpět až do konce akademického roku, abyste nepřišli o své studentské výhody. Můžete studovat nový obor už od letního semestru a neztratíte tak zbytečně půlrok.

Vyšší šance na přijetí

Většina studentů o této možnosti stále neví. Využijete-li proto příležitosti a přihlásíte se ke studiu od února, máte větší šanci na přijetí. Samozřejmě jen za podmínek, že uděláte přijímačky a že to škola s vaším oborem nabízí.

Kde se dá studovat už od února?

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně

Provozně ekonomická fakulta nabízí studium ekonomiky a informatiky a jako absolvent a učitel vám ji mohu doporučit. Přihlášku si můžete podat do půlky listopadu.

Soukromé vysoké školy

Nabídku studia od února nabízejí i některé soukromé vysoké školy. Nabídka je v tomto docela široká. Jen se o ní moc neví.

Jako absolvent vám mohu s klidným svědomím doporučit např. Vysokou školu Sting, kam můžete podat přihlášku až do začátku letního semestru.

Studium profesních oborů DBA, MBA, MSc. a LL.M.

Pokud vám nejde „jen“ o status studenta, můžete začít studium i v profesních programech.

Online studium na CEMI

Pokud vám více vyhovuje online studium, můžete podat přihlášku i během roku na CEMI. Studium začíná 2x ročně, a když do přihlášky uvedete kód TATULDA, ušetříte 2.000 Kč.

Studium na Newton University

Preferujete-li tradiční studium, během kterého se můžete setkávat s lektory a spolužáky osobně, můžete využít nabídku profesních programů na Newton University. Na Newtonu sám působím jako lektor, a proto vám jeho studium mohu doporučit.

—————–

Vidíte, jde to. Neztrácejte čas!

Přeji vám správný výběr školy a hodně úspěchů při studiu.

Pokud potřebujete poradit s výběrem vysoké školy, nebo řešíte jiné studijní záležitosti, napište mi a pomohu vám.

Pavel Semerád

5/5 - (6 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Komentáře: 4

 1. Dobrý den,
  jsem studentka prvního ročníku na Zahradnické fakultě na MENDELU, zimní semestr. Můj obor nenaplnil má očekávání a proto chci školu změnit. Jak mám prosím postupovat, když mi kredity nevystačí na postup do dalšího semestru, aby mi byl zachován status studenta? Budu muset na úřad práce? V mém přídě už ani nelze postupovat, jak Vy popisujete v článku, protože jsem prošvihla přijímačky na letní semestr. Předem děkuji za odpověď.

  1. Milá Kristýno,
   občas se stane, že člověku studovaný obor prostě nesedne a je lepší změnit obor než se trápit.
   Máte pravdu, že teď ke konci zimního semestru je nabídka menší, ale stále ještě existují možnosti pro přihlášení.
   Nevím, v jakém oboru byste se teď ráda vzdělávala, ale pokud by to měla být oblast ekonomie, managementu nebo financí, mohu Vám např. doporučit brněnskou Vysokou školu Sting.
   Přeji Vám úspěšné studium.
   PS

 2. Dobrý den,syn se vykašlal na přijímačky. Maturoval na jedničky a nyní se mu to rozleželo v hlavě je ještě nějaká šance na státní školu, nebo až příští rok?? Děkuji za odpověď Andrea

  1. Dobrý den, nevím, jak jsou na tom státní školy (jsou jen dvě Policejní akademie ČR a Univerzita obrany), ale veřejné vysoké školy ještě mají do konce července 2. a 3. kola přijímacích řízení.
   Nabídka oborů není sice tak pestrá, jako na 1. kolo, ale pevně věřím, že si z jejich nabídky vyberete.
   Napsal jsem o tom i tento článek, věřím, že by pro Vás mohl být inspirací, kam se přihlásit.
   Přeji mnoho úspěchů. PS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *