Můžu změnit vysokou školu už od letního semestru?

Občas se studenti, i když nad výběrem vysoké školy přemýšlejí, netrefí při výběru oboru a zjistí to až v průběhu semestru. V lepším případě. V horším případě je to až po několika letech studia.

Chtě nechtě se tak musí rozhodnout, zda současnou školu i přes „odpor“ dokončí, nebo problém vyřeší radikálněji – co nejdříve změní studovaný obor, aby zbytečně neztráceli čas. Stejně jako má čtenářka, která mi napsala:

Zvažuji změnu vysoké školy a ráda bych do nové školy nastoupila už od letního semestru, abych zbytečně neztratila půlrok. Dříve jsem byla přijata na Mezinárodní vztahy na Mendelovu univerzitu v Brně. Nevím, zdali je tato možnost aktuální, popř. máte nějaké doporučení?

Moje odpověď

Změna vysoké školy je samozřejmě možná prakticky kdykoliv, ale jen na některých vysokých školách můžete začít studovat už od letního semestru. Mendelova univerzita v Brně je jednou z nich, avšak přihlásit se můžete jen do omezeného množství studijních programů.

Pokud jsou mé informace správné, jedinou fakultou MENDELU, kam si můžete podat přihlášku do bakalářského (a magisterského) studia od letního semestru, je Provozně ekonomická fakulta. Termín pro podání přihlášek je jen do 17. listopadu 2019. >>>Více informací najdete tady.<<<

Pokud to nestihnete, můžete se pak např. přihlásit na Akademii Sting, kde rovněž přijímají magisterské studenty kombinované formy od letního semestru. Je to moje alma mater, proto když do přihlášky zadáte referenci TATULDA, ušetříte 500 Kč za přijímací řízení. Termín pro podání přihlášky je až do konce ledna 2020.

Jak si vybrat vysokou školu?

Jste-li pevně rozhodnutá, že školu změníte, je zbytečné své rozhodnutí odkládat. Pokud si však tak jistá nejste a uvítala byste nějakou radu, jak si vybrat vysokou školu, doporučuji vám můj E-BOOK, který jsem výběru vysoké školy věnoval.

Přeji vám, abyste měla na druhý pokus více štěstí a vybrala si obor, který vás bude více bavit, a v budoucnu se mu budete chtít věnovat.

Pavel Semerád

PS. Znáte-li nějakou vysokou školu, kde je také možné zahájit studium už od února, napište mi o ní do komentáře. Rád svůj seznam aktualizuji.

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a od roku 2011 jsem vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *