Zůstanu studentkou, i když teď přestanu chodit na přednášky?

Otázka mé čtenářky

Nastoupila jsem na vysokou školu, kde jsem studentem v zimním semestru do 14. 2. 2024, ale zjistila jsem, že studium nenaplňuje moje očekávání. Na střední jsem sice studovala obdobný obor, ale tady je to pro mě až příliš teoretické.

Již nyní vím,že mě studium nebude bavit, a uvažuji, že budu raději pracovat.

Chtěla bych se proto zeptat. Když nyní přestanu chodit na přednášky, nebudu psát testy a nebudu mít docházku, budu i přesto studentem do 14. 2. 2024?

Moje odpověď

Děkuji za Vaši otázku, pokusím se Vás tedy varovat.

Je pravdou, že studentkou zůstanete až do chvíle, dokud nedojde k ukončení studia. To můžete ukončit buď sama, nebo počkáte, až Vám dojde dopis o ukončení studia ze školy.

Tady ale pozor. K tomu ukončení nedojde automaticky v únoru, ale školy ho posílají zpravidla až v průběhu března, tedy v letním semestru. To znamená, že svým lehkovážným čekáním zahájíte další semestr a tím přijdete o další semestr bezplatného studia.

Vzhledem k tomu, že po vyčerpání bezplatného studia budete muset platit poplatky za prodlouženou dobu studia a ty mohou být vyšší, než kolik ušetříte tím, že zůstanete nyní studentkou.

Já bych zkusil dát škole ještě šanci do konce semestru a příp. bych studium na jeho konci ukončil. Minimálně bych chodil na předměty, které považujete za přínosné, třeba se Vám ty znalosti budou jednou hodit.

Přeji Vám mnoho úspěchů.

Pavel Semerád

5/5 - (2 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *