10 + 1 důvod, proč se profesně vzdělávat i po škole?

Nikdy se nepřestávejte učit

Profesní vzdělávání je často velmi podceňováno. Při tom ti, kteří umějí naslouchat radám, vědomostem a zkušenostem jiných lidí, jsou pak mnohem lépe připraveni i na nenadálé situace. To ale není vše! Proto jsem si pro vás připravil 10+1 důvod, proč se profesně vzdělávat i po škole?

1. Škola vám dá „jen“ základ, zbytek je jen na vás!

Ve škole získáte všeobecný rozhled. Víte toho dost o všem, ale většinou nic úplně do detailu. Je jen na vás, v čem se budete dále vzdělávat, v čem se budete zdokonalovat a v čem vyniknete.

2. Po škole toho víte hodně, ale brzy začnete zapomínat!

V den závěrečných zkoušek toho víte asi nejvíc ze studijního programu, ale už za pár dní toho hodně zapomenete. A co teprve za rok, za dva nebo za deset?

3. Sledujte aktuální trendy a změny v oboru!

Ve škole vás učili aktuální věci – minimálně v daních určitě – ale zákony a novinky v oboru se (velmi) rychle mění. Abyste šli s dobou, musíte sledovat aktuální trendy a včas na ně reagovat.

4. Osobní rozvoj a zisk nových znalostí

Díky profesnímu vzdělávání můžete průběžně rozvíjet a prohlubovat stávající znalosti a dovednosti a získávat nové.

5. Potkáváte jiné profesionály

Pokud chodíte na školení, navštěvujete přednášky a semináře, jste v kontaktu i s jinými profesionály, se kterými sdílíte know how, potkáváte potenciální zákazníky a obchodní partnery a navazujete s nimi vztahy.

6. Nemusíte opakovat chyby jiných lidí

Pokud rostete profesně, dosahujete lepšího postavení a díky efektivnější práci i vyšších zisků – už jen díky tomu, že nemusíte opakovat chyby jiných lidí.

7. Zůstaňte konkurenceschopní

Pokud se přestanete učit, dříve nebo později přestanete být konkurenceschopní a vaše místo na trhu zaujme někdo jiný. Získat své postavení zpět je velmi náročné, stojí to hodně peněz a námahy a někdy to už ani není možné.

8. „Myslí“ vám to lépe

Díky tomu, že se neustále vzděláváte, namáháte mozek a trénujete paměť, jste v celkově lepší duševní kondici než ten, kdo postupně zakrní. Ne všechno se dá získat jen praxí. Když o něčem nevíte, že to existuje, těžko na to „jen tak“ přijdete sami. Minimálně to trvá déle.

9. Zvyšujete své pracovní uplatnění

Čím více toho víte (umíte), tím lepší je vaše pracovní uplatnění.

10. Zvyšujete si sebevědomí

Seberealizujete se, děláte to, co vás baví, jste v tom dobří a každý úspěch zvyšuje vaše sebevědomí.

11. Protože to říkám já 🙂

No dobře, zkusil jsem to. 😉 Další profesní vzdělávání je důležité i proto, že jste se k němu zavázali slibem absolventa.

Nepřestávejte se vzdělávat, profesně a odborně růst.

Jedině tak zůstanete v centru dění a můžete se podílet na vytváření lepší budoucnosti.

Přeji vám mnoho úspěchů ve studiu.

Pavel Semerád

5/5 - (6 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *