Kvalitní studium MBA a LL.M. nemusí stát statisíce

Když se někde zmíním o profesním studiu MBA a LL.M., skoro vždycky dostanu dva argumenty – proč TO NEstudovat! Asi je znáte také.

1. Studium MBA a LL.M. nemá význam a nic vám nedá!

Na toto téma jsem už napsal dva články, kde vám nabízím můj subjektivní pohled a snažím se tento argument vyvrátit.

2. Studium MBA a LL.M. je moc drahé!

Podle mě se jedná o předsudek. I když je pravda, že na každém šprochu je pravdy trochu. Ano, studium MBA a LL.M. není zadarmo a platí se. Nejen v České republice ale i ve světě nejsou stotisícové částky za školné výjimkou.

Je to tím, že se jedná o zahraniční titul, který není u nás akreditován, a v zahraničí se za studium zkrátka platí. Domácí poskytovatelé mají oprávnění udělovat titul(y), ale protože se jedná o frančízu, musí platit zahraniční organizaci poplatky.

Jenže, toto studium se i přes počáteční investici vyplatí!

Není to jen o tom, že získáte celosvětově uznávaný titul, což vám může pomoci nejen v mezinárodních organizacích získat vyšší mzdu. Je tak velká šance, že po dokončení studia dostanete vše zpět i „s úroky“ v podobě vyšší mzdy v dalších letech vašeho profesního života.

Jde hlavně o to, že získáte komplexní vzdělání v určité oblasti, které se profesně věnujete, nebo se věnovat chcete. Učíte se od uznávaných kapacit – ať už se jedná o uznávané osobnosti z akademické půdy, nebo od odborníků z praxe.

Je velmi pravděpodobné, že kdybyste na jejich školení nebo kurzy šli samostatně, zaplatili byste za ně i desetitisíce korun. Vy tak jejich znalosti a zkušenosti získáte za mnohem nižší částku.

A navíc tím, že se stanou vašimi učiteli, stanou se i vašimi mentory při psaní seminárních prací. Jste tak s nimi ve velmi úzkém kontaktu a máte možnost se od nich nejen učit, ale i získat velmi cennou zpětnou vazbu na vaši práci.

Jak „zaplatit minimum“ ze svého?

Školné je daňově uznatelné

Náklady za studium MBA a LL.M. jsou daňově uznatelné. Právě proto jsem pro vás napsal článek, jak je to s daněmi u školného za tento typ studia.

Benefit od zaměstnavatele

Je to tak pro vás ideální příležitost získat financování studia od vašeho zaměstnavatele. Při přesvědčování vám může pomoci článek – Toaleťáky do zásoby nebo vzdělání zaměstnanců.

Poukazuji v něm na typické chování vlastníků firem ke konci zdaňovacího období, kdy raději optimalizují základ daně nákupem spotřebního materiálu, než aby průběžně vzdělávali své zaměstnance.

Z dlouhodobého hlediska je při tom pro firmu mnohem přínosnější zvýšená odbornost vlastního zaměstnance, než přínos spotřební materiál končí doslova „jedním spláchnutím“.

Studium nemusí stát statisíce!

Studium MBA a LL.M. vás díky moderním technologiím a moderním přístupům ve vzdělání nemusí stát statisíce. Kvalitní studium (s akreditací CAMBAS) lze získat už od 100 000 Kč bez DPH. Přeji vám dobrou volbu.

Pavel Semerád

4/5 - (3 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *