Kvalitní studium MBA a LL.M. nemusí stát statisíce

Když se někde zmíním o profesním studiu MBA a LL.M., skoro vždycky dostanu dva argumenty – proč TO NEstudovat! Asi je znáte také.

1. Studium MBA a LL.M. nemá význam a nic vám nedá!

Na toto téma jsem už napsal dva články, kde vám nabízím můj subjektivní pohled a snažím se tento argument vyvrátit.

2. Studium MBA a LL.M. je moc drahé!

Podle mě se jedná o předsudek. I když je pravda, že na každém šprochu je pravdy trochu. Ano, studium MBA a LL.M. není zadarmo a platí se. Nejen v České republice ale i ve světě nejsou stotisícové částky za školné výjimkou.

Je to tím, že se jedná o zahraniční titul, který není u nás akreditován, a v zahraničí se za studium zkrátka platí. Domácí poskytovatelé mají oprávnění udělovat titul(y), ale protože se jedná o frančízu, musí platit zahraniční organizaci poplatky.

Jenže, toto studium se i přes počáteční investici vyplatí!

Není to jen o tom, že získáte celosvětově uznávaný titul, což vám může pomoci nejen v mezinárodních organizacích získat vyšší mzdu. Je tak velká šance, že po dokončení studia dostanete vše zpět i „s úroky“ v podobě vyšší mzdy v dalších letech vašeho profesního života.

Jde hlavně o to, že získáte komplexní vzdělání v určité oblasti, které se profesně věnujete, nebo se věnovat chcete. Učíte se od uznávaných kapacit – ať už se jedná o uznávané osobnosti z akademické půdy, nebo od odborníků z praxe.

Je velmi pravděpodobné, že kdybyste na jejich školení nebo kurzy šli samostatně, zaplatili byste za ně i desetitisíce korun. Vy tak jejich znalosti a zkušenosti získáte za mnohem nižší částku.

A navíc tím, že se stanou vašimi učiteli, stanou se i vašimi mentory při psaní seminárních prací. Jste tak s nimi ve velmi úzkém kontaktu a máte možnost se od nich nejen učit, ale i získat velmi cennou zpětnou vazbu na vaši práci.

Jak „zaplatit minimum“ ze svého?

Školné je daňově uznatelné

Náklady za studium MBA a LL.M. jsou daňově uznatelné. Právě proto jsem pro vás napsal článek, jak je to s daněmi u školného za tento typ studia.

Benefit od zaměstnavatele

Je to tak pro vás ideální příležitost získat financování studia od vašeho zaměstnavatele. Při přesvědčování vám může pomoci článek – Toaleťáky do zásoby nebo vzdělání zaměstnanců.

Poukazuji v něm na typické chování vlastníků firem ke konci zdaňovacího období, kdy raději optimalizují základ daně nákupem spotřebního materiálu, než aby průběžně vzdělávali své zaměstnance.

Z dlouhodobého hlediska je při tom pro firmu mnohem přínosnější zvýšená odbornost vlastního zaměstnance, než přínos spotřební materiál končí doslova „jedním spláchnutím“.

Studium nemusí stát statisíce!

Studium MBA a LL.M. vás díky moderním technologiím a moderním přístupům ve vzdělání nemusí stát statisíce.

Na trhu působí i firmy, které nabízí celé studium za cca 100.000 Kč bez DPH. Jednou z nich je i – Institut CEMI – partner mého blogu. Studovat můžete online a můžete si vybrat z 10 různých studijních programů zaměřených právě na vaši profesní oblast.

Navíc, když zaplatíte studium jednorázově, získáte slevu až 10.000 Kč.

No, a já vám dám ještě slevu 2.000 Kč pro každého

Díky spolupráci s CEMI vám mohu dát SLEVU na školném 2 000 Kč, která se dá sčítat s ostatními akčními nabídkami. Stačí uvést v přihlášce do poznámky heslo TATULDA.

Studium vás bude stát i méně než 79.900 Kč bez DPH. To už ta částka nevypadá tak hrozivě a podle recenzí více než 160 absolventů, je to opravdu dobrá investice do vašeho profesního a odborného růstu.

Více informací o studiu na CEMI>>>

Závěrem vám přeji, abyste v životě našli takový obor, který vás bude bavit, ze kterého budete mít radost a ve kterém budete vynikat. A kdo ví, třeba vám při tom pomůže právě profesní vzdělávání.

Pavel Semerád

Sdílení článku je povoleno!Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a v roce 2011 jsem se stal vysokoškolským učitelem. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *