Mohu na navazujícím studiu studovat jiný obor?

Otázka mé čtenářky

Chtěla bych se zeptat, jestli je po dokončení bakalářského studia možné změnit obor z Chemie a chemické technologie na Stavební inženýrství – stavební materiály a technologie (navazující studium)? Děkuji za odpověď. Petra

Moje odpověď

Milá Petro,

děkuji Vám za důvěru, se kterou jste mi položila otázku. Bohužel Vás v tomto případě zklamu a přiznám se k tomu, že nevím. Samozřejmě, že se dá udělat hodně věcí vč. změny oboru, tady to ale už nezáleží na mém názoru.

Koho se zeptat?

Tady je velmi důležité, jak se k tomu postaví fakulta, na které budete chtít studovat.

Proto Vám doporučuji, abyste kontaktovala studijní oddělení na nové fakultě a požádala je o stanovisko. K němu budou od Vás potřebovat mj. seznam předmětů, které máte ve studijním plánu.

Jednoduše pak dokážou posoudit, jestli splníte prerekvizity (předměty, které jsou povinné, abyste mohla pokračovat). Je také ale možné, že Vám bude stačit udělat jen přijímačky. Kdoví.

Zjistěte si, jaké předměty budete studovat?

V každém případě se ale sama dopředu podívejte, jaké předměty Vás na navazujícím studiu čekají a co bude jejich obsahem.

Můžete se na ně již nyní začít připravovat, nebo si třeba i zapsat (povinně) volitelné předměty už na bakalářském studiu.

Přeji Vám úspěšné studium!

Pavel Semerád

PS. Pokud řešíte nějaké studijní záležitosti (vč. výběru oboru), rád Vám s nimi pomohu v rámci konzultace.

5/5 - (1 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *