Jak řešit bakalářku, když vedoucí končí na fakultě?

Otázka mého čtenáře

Tento akademický rok mám obhajovat svou bakalářskou práci a dnes jsem se dozvěděl, že můj vedoucí ukončuje poměr s fakultou k datu 31. 12. 2023.

Jak se v takových případech postupuje a je vůbec možné složit státní závěrečnou zkoušku v tomto akademickém roce?  Pokoušel jsem se o vyhledání tohoto problému na internetu a bohužel jsem se ničeho nedopátral.

Moje odpověď

Vážený pane kolego,
samozřejmě své studium budete moci ukončit v řádném termínu. To, že se učitelé na vysokých školách občas (z)mění, je naprosto přirozený průběh života.

Chápu, že pro studenty jsou tyto změny nepříjemné, mohu vás však ubezpečit, že všichni učitelé udělají maximum proto, aby se vás ta změna dotkla co nejméně.

Ano, občas se stane, že si třeba s novým vedoucím nebudete rozumět tak dobře jako s tím původním, možná budete mít zprvu odlišný pohled na postup při řešení vaší práce, ale ono si to po 1-2 konzultacích nakonec sedne.

Představte si, že jedna moje studentka, jejíž diplomovou práci jsem na Mendelově univerzitě v Brně vedl, změnila podruhé vedoucího práce, než ji teď v prosinci odevzdala (já jsem odešel letos v lednu, v pořadí druhý vedoucí odešel v září). V lednu 2024 jde k obhajobě.

Kde získáte potřebné informace?

Místo hledání informací pokoutně někde na internetu, zajděte bez obav na studijní oddělení, nebo kontaktujte vedoucí(ho) katedry, příp. garanta oboru, nebo proděkana pro studijní záležitosti.

Pevně věřím, že vám vyjdou maximálně vstříc a vy svoji práci nejen úspěšně dopíšete, ale také obhájíte.

Pavel Semerád

PS. Kdyby bylo nejhůř a teklo vám do bot, bez obav se můžete obrátit i na mě.

5/5 - (1 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *