Je možné dělat rigorózní řízení v jiném oboru?

O tom, jak postupovat při rigorózních řízeních, jsem vám již psal. Tentokrát jsem ale dostal otázku od Martiny, která by chtěla vykonat rigorózní řízení v jiném oboru, než který vystudovala.

Dobrý den,
vystudovala jsem bakalářské studium v oboru Molekulární a buněčná biologie na Univerzitě Palackého v Olomouci a magisterské studium tamtéž v oboru Experimentální biologie. Ráda bych absolvovala rigorózní řízení, ale je zde problém, že pracuji spíše v oblasti chemického průmyslu a nelze tedy provádět výzkum v rámci mého oboru. Bylo by možné absolvovat řízení na Katedře chemie, která také spadá pod Přírodovědeckou fakultu UPOL? Přece jen obory, které jsem studovala, jsou z poloviny založené na chemii a z poloviny na biologii. Prosím poraďte mi možnou cestu.

Moje odpověď

Milá Martino,

děkuji Vám za Vaši otázku, ale dostala jste mě s ní trochu do úzkých. Každé pracoviště totiž může mít svoje vlastní podmínky (dle akreditace a dle směrnice) a Váš případ bude nutné posoudit individuálně. To bohužel nemohu udělat já.

Obraťte se proto přímo na předsedu vámi zvoleného oboru, kde chcete vykonat rigorózní řízení. Ve Vašem případě dle konkrétního chemického zaměření by mohlo jít o pana profesora Ševčíka (Analytická chemie), o pana docenta Sourala (Bioorganická chemie a chemická biologie), nebo o pana profesora Hlaváče (Organická chemie), příp. se v administrativních otázkách obraťte na studijní oddělení Přírodovědecké fakulty UPOL.

Přeji Vám mnoho úspěchů ve studiu.

Pavel Semerád

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a od roku 2011 jsem vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *