Chci po 5 letech pokračovat v rigorózním řízení

Ráda bych Vás touto cestou požádala o radu (pomoc). V minulosti (v roce 2014) jsem se přihlásila na rigorózní zkoušku na Vysoké škole ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave.

Rigorózní práci na oblast personální management a marketing jsem napsala (viz příloha), ale bohužel kvůli těhotenství jsem ji nestihla včas odevzdat a obhájit. Je nějaká možnost tuto práci, když už ji mám napsanou na stejné škole nebo na jiné škole obhájit a složit rigorózní zkoušku?

Že by se jen práce upravila dle šablon jiné školy, nebo by se jen udělaly některé opravy, abych ji nemusela psát znovu? Předem moc děkuji za odpověď.

Marie

Moje odpověď

Milá paní Marie,

těší mě Vaše důvěra. Osobně si myslím, že by byla velká škoda, kdybyste se nepokusila pokračovat v rigorózním řízení a již napsanou práci nevyužila k obhajobě (minimálně jako základ pro novou práci).

Vidím jen dvě drobné překážky, které ale nejsou neřešitelné:

1) Aktuálnost obsahu a dat v práci. Pravděpodobně budete muset práci přepracovat a zohlednit min. změny v zákonných předpisech v České republice příp. na Slovensku. Změny budou určitě v oblasti pracovního práva, sociálních otázek, motivačních pobídek s ohledem na zdanění příjmů a novinek v marketingu. To by ale neměl být až tak veliký problém. Je to pořád lepší, než začít psát zcela novou práci na nové téma.

2) Nevím, jaké požadavky má pro rigorózní řízení Vaše vysoká škola. Každá škola má vlastní pravidla dle akreditace. Je možné, že od doby, kdy jste zahájila studium, došlo k nějakým (drobným) změnám. Proto Vám doporučuji kontaktovat studijní oddělení příp. garanta oboru a dohodnout se na podrobnostech.

Pokud by z nějakého důvodu nebylo možné pokračovat ve studiu, anebo je znovu zahájit na stávající vysoké škole v Bratislavě, určitě najdete i jinou školu s podobným oborem, kde by bylo možné Vaši práci zpracovat a obhájit.

Pevně věřím, že se Vám to podaří dotáhnout do úspěšného konce.

Přeji Vám mnoho úspěchů.

Pokud potřebujete poradit s výběrem vysoké školy, nebo řešíte jiné studijní záležitosti, napište mi a pomohu vám.

Pavel Semerád

5/5 - (2 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 12. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.