Mám šanci úspěšně zvládnout dálkové studium na VŠ?

Otázka mé čtenářky

Dobrý den, mohl byste mi poradit? Dokončila jsem střední školu gastronomickou a ihned po maturitě jsem odjela pracovat do Švýcarska. Nyní je mi 22 let a stále více přemýšlím o dálkovém studiu vysoké školy. Myslíte, že mám šanci je úspěšně zvládnout?

Moje odpověď

Děkuji za Vaši důvěru, se kterou jste se na mě obrátila se svojí otázkou. Hned na úvod bych ale chtěl říct, že nemám právo za Vás rozhodovat.

Nemohu ani posuzovat, jestli máte nebo nemáte šanci vystudovat vysokou školu. Záleží totiž na mnoha dalších podmínkách a okolnostech.

Rád Vám ale řeknu svůj názor.

Studium na vysoké škole je skvělá životní zkušenost, která zcela jistě člověka obohatí. Pokud o něm navíc přemýšlíte, nevidím jediný důvod, proč byste se o úspěšné studium neměla alespoň pokusit.

Nikdo Vám sice nemůže zajistit úspěšný výsledek, ale kdybyste se o to alespoň nepokusila, možná byste si to v budoucnu mohla vyčítat.

Ve Vašem věku máte nejlepší podmínky ke studiu. Máte již nějaké pracovní zkušenosti, takže snáze dokážete vybrat obor, který budete chtít studovat. Navíc (možná) ještě nemáte rodinné závazky, takže můžete studiu věnovat více volného času.

Na Vašem místě bych si tedy přihlášku podal co nejdříve. 🙂

Pokud si ještě nejste jistá výběrem oboru, doporučuji Vám, abyste si stáhla můj E-BOOK: Jak si vybrat vysokou školu.

Přeji Vám úspěšné studium.

Pavel Semerád

5/5 - (2 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 11. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.