Chtěli byste studovat MBA zadarmo?

Sdílejte článek s přáteli.
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pokud jste někdy uvažovali o studiu MBA, asi vás zaskočila jeho cena, která se pohybuje od 80 do 300 tisíc Kč. V zahraničí je tato částka ještě vyšší.

Většina z nás se proto alespoň pokusila najít takovou školu, která nabízí MBA studium zdarma? I já jsem ji hledal. 🙂 Proto vám dnes poradím, jak tento profesní program studovat skoro zadarmo.

Není studium jako „studium“

Hodně ale závisí na tom, proč vlastně chcete studovat MBA? Je to kvůli titulu, nebo kvůli vědomostem…?

Chci titul!

Žádná univerzita na světě nenabízí studium MBA zdarma. Je běžné, že si studenti své studium na zahraničních univerzitách platí. Protože všichni absolventi získávají stejný profesní titul, ať už probíhá studium kdekoliv na světě, nemohou ani české školy získat výjimku z placení školného. Vždy se platí univerzitě – kde je studium akreditované – poplatky za franchising řádově několik (desítek) tisíc korun.

Kvůli vědomostem

Myslím, že je nešťastné studovat jen kvůli titulu. Studenti, kteří jsou motivováni jen tím, aby „nějaký“ titul získali, nemají takový hlad po vědomostech a potřebné odhodlání. Když pak přijdou krize – a ony přijdou -, nejsou dostatečně motivováni k jejich překonání a studium obvykle ukončí.

Naopak studenti, jejichž motivací je OPRAVDU studovat, v něčem se zdokonalit a získat vědomosti, dosahují lepších výsledků. A jsou-li šikovní, mohou se vzdělávat bezplatně i v placených kurzech. ANO, čtete správně – i v placených kurzech.

 

Neplaťte za studium MBA
Neplaťte za studium MBA

>>Koupit knihu na Amazonu<<

Jde to, ale vyžaduje to trochu času a dovednosti, o kterých píše Laurie Pickard ve své knize Don’t pay for your MBA (Neplaťte za své MBA).

Laurie našla způsob, jak studovat MBA program jen za zlomek jeho ceny; díky internetu a veřejně dostupným online kurzům . Tím, že si dokázala poskládat jednotlivé moduly, získala stejné vědomosti jako studenti „plnohodnotného“ studia.

Ale když já bych chtěl(a) i titul…

Myslím, že potěším i vás. Opravdu existuje MBA studium zdarma a nejedná se jen o studium „na zkoušku“. Bezplatně mohou studovat pečlivě vybraní uchazeči z celého světa díky online službě smart.ly. Připravte se ale na to, že pravděpodobnost, že vyberou právě vás, není vysoká. Proč to ale nezkusit? -> Apply to the MBA

Pokud by vám to ale přece jen nevyšlo, poradím vám, jak studovat MBA co nejvýhodněji. Ke snížení dopadu na vaši peněženku vám mohou pomoci i daně. Poradím vám, jak daně využít ve svůj prospěch.

Koho doporučeji na MBA a LL.M. studium?

Partnerem mého blogu je CEMI, které nabízí 12 oborů MBA a LL.M. online studia. A když do přihlášky v poznámce uvedete TATULDA, dostanete slevu 2000 Kč nad rámec běžných slev.

Přeji vám mnoho úspěchů ve studiu.

Pavel Semerád

5.0
09

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a od roku 2011 jsem vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na svém blogu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *