Co dělat, když mi ani po 14 dnech vedoucí neodpověděl?

Otázka mého čtenáře

Před 14 dny jsem jednomu profesorovi z české univerzity psal žádost o vedení práce do SOČ (Středoškolská odborná činnost), ale do dnešního dne mi nedorazila odpověď. A jelikož nemám s komunikací s profesory téměř žádné zkušenosti, tak úplně nevím, co mám dělat.

Na Vás jsem narazil na Youtube, a jelikož nevím, s kým jiným se poradit, tak se obracím právě na Vás.

S daným profesorem jsem na začátku roku řešil jinou věc, a to jsem odpověď dostal za týden.

Žádost byla napsána podle doporučení psaní žádostí o bakalářské práce, tzn. byla napsána slušně, formálně, stručně popisovala problém a měla i nějaký popis toho, jak bych ho přibližně řešil, apod.

Téma práce spadalo do oblastí, které má daný profesor vystavené jako oblasti pro závěrečné práce. Zároveň chápu, že aktuálně není nejlepší doba, ať už z pohledu covidu, tak z pohledu zkouškového; ale také potřebuji vědět, zda moji práci vést bude, nebo jestli si mám sehnat jiného vedoucího případně i téma práce.

Mám odpověď ještě očekávat? Případně, za jak dlouho?
Mám se třeba připomenout? Teď, nebo kdy? Jak by takové připomenutí případně mělo vypadat?

Moje odpověď

Děkuji Vám za důvěru, na otázky se pokusím odpovědět.

Předně bych chtěl říct, že teď během zkouškového období jsme všichni pod časovým presem a to, že jste nedostal během 14 dní odpověď, ještě nemusí nic znamenat. Tím nechci jeho „neodpověď“ omlouvat, ale pravděpodobně to ještě není tak urgentní záležitost.

Chci tím jen říct, abyste panu profesorovi dal ještě pár dní, až i on bude mít více času a jistě se Vám bude věnovat.

Kdy se panu vedoucímu připomenout a jak?

Pokud však je situace již urgentní – třeba proto, že je nutné podat přihlášku do SOČ, potom bych věc neodkládal a slušnou formou bych se panu profesorovi připomenul. Stačí přeposlat původní e-mail a doplnit ho o informaci, že Vám zbývá jen pár dní na přihlášení.

Předpokládám, že odpověď brzy dostanete. Nemusíte se bát. V jednom z dřívějších článků jsem psal, že je dobré nejdříve počkat na odpověď týden. Zbytečné (=bezdůvodné) dřívější upomínání by mohlo zbytečně narušit vztah s Vašim potenciálním vedoucím.

Pořád jen věřím, že se jedná jen o nedopatření. Váš pan vedoucí mohl teď často zkoušet, být členem zkušební komise u státnic, psát posudky,… nebo na Váš e-mail opravdu zapomněl odpovědět. V tom případě možná bude i rád, že jste se mu připomenul.

Přeji Vám, ať odpověď dostanete co nejdříve a ať se Vám v SOČ daří.

Pavel Semerád

PS. Pokud potřebujete poradit se psaním závěrečné práce, objednejte si moji písemnou nebo online konzultaci, nebo se přihlaste na moje školení Jak na diplomku.

Sdílení článku je povoleno!Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a v roce 2011 jsem se stal vysokoškolským učitelem. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *