Vedoucí diplomky něco slíbí, ale pak zmateně (ne)odpoví

S vedoucími je někdy kříž. 🙁 Své o tom ví i jedna moje čtenářka, která se se mnou podělila o svoji zkušenost.

V současné době se potýkám s velmi nepříjemnou situací. Dokončují magisterské navazující studium. Zavčas jsem si vybrala vedoucího diplomové práce, na všem jsme se domluvili, vše se zdálo v pořádku.

V říjnu jsem začala práci psát a již při první konzultaci jsem zjistila, že psaní mé diplomové práce nebude mít hladký průběh. Ostatní konzultace probíhaly (neprobíhaly) ve stejném duchu.

Vedoucí odepsal většinou po velmi dlouhé době. Když jsme se dohodli na termínu, nezastihla jsem ho. Když jsem se připomněla přes email, byl zmatený nebo napsal, že zapomněl.

V současné době mám práci napsanou a ráda bych ji odevzdala, ale bohužel žádná reakce. Vedoucímu jsem práci donesla osobně (když jsem ho zastihla), práci jsem také zaslala na email. Bez reakce.

Připomínám se neustále, vždy slíbí, že se podívá, ale nic. Jsem už zoufalá a bojím se, že na tomto problému ztroskotá mé studium. Mohla bych Vás prosím požádat o radu? Děkuji moc.

Moje odpověď

Děkuji Vám za důvěru, se kterou jste se na mě obrátila se svojí otázkou. Pokusím se Vám na ni odpovědět.

Situace, kterou popisujete, je noční můrou každého studenta a na akademickou půdu by patřit neměla.

Neznám bohužel bližší informace a okolnosti. Z Vašeho vyprávění to však vypadá tak, že je Váš vedoucí velmi zaneprázdněn. To ho ale nezbavuje odpovědnosti za vedení Vaší práce.

Doporučuji Vám proto moje články:

Dočtete se v nich, že bych vedoucímu poslal email ještě jednou a do kopie bych přidal vedoucího katedry. Pokud to nepomůže, do další „upomínky“ bych přidal proděkana pro studium na Vaší vysoké škole. Oslovit můžete i garanta studijního oboru.

Věci se zkrátka musejí řešit, protože by to mohlo ve výsledku poškodit Vaše úsilí, které jste psaní závěrečné práce věnovala.

Pevně věřím, že to nebude nutné hnát do takových extrémů.

Pavel Semerád

5/5 - (1 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *