Mám požádat vedoucího bakalářské práce o konzultaci?

Otázka mého čtenáře

Jsem v situaci, ze které jsem teď trochu ve stresu a nevím moc, co dělat. Dlouhou dobu jsem nemohl najít vedoucího bakalářské práce. Na poslední chvíli jsem proto obeslal všechny profesory, jestli bych u nich nemohl psát. Moc nadějí jsem tomu ale už nedával.

Včera mi ale jeden profesor napsal, že moji práci povede a dokonce mi hned přidělil téma. Domluvili jsme se zatím, že mi ponechá volnou ruku a že je třeba, abych co nejdříve začal psát.

V čem je problém?

Problém ale je, že já v tuhle chvíli ještě úplně konkrétně nevím, co bych chtěl psát. Vím jenom, že bych se chtěl zaměřit na (konkrétní oblast výzkumu nechť zůstane utajena), kde bych rozebral všechny možnosti.

Kamarád mě ale upozornil, že to nemá být složené z mého pohledu na věc, ale musí se to vázat na nějaké názory odborníků.

Hlavně ale nevím, jak si to můj vedoucí představuje, do kdy mám mít teoretickou část splněnou a zda se to dá vůbec stihnout.

Myslíte, že je na místě, abych to prokonzultoval se svým vedoucím?

Moje odpověď

Děkuji Vám za otázku, rád Vám na ni odpovím.

Na Vašem místě bych rozhodně neváhal a co nejdříve bych vedoucího požádal o konzultaci. Radím to i svým čtenářům. V případě, kdy nevíte, jak postupovat, nebo jak naplnit požadavky vedoucího práce, nekomplikujte si život a požádejte ho o konzultaci.

Všeho ale s mírou. Příliš časté konzultace, kdy studenti konzultují každou větu v odstavci, jsou už extrém. Díky včasné konzultaci s vedoucím práce si ale ušetříte hromadu starostí.

Někdy i 5minutová konzultace dokáže divy. Díky ní se zbavíte zbytečných obav, přestanete přešlapovat na místě a (konečně) odbrzdíte své psaní.

Tak už neplýtvejte časem a slušnou formou požádejte vedoucího o konzultaci. Uvidíte, že to bude ku prospěchu.

Přeji Vám, ať Vám jde psaní od klávesnice.

Pavel Semerád

PS. Pokud byste si přece jen nebyl jistý a potřeboval se na něco zeptat, rád Vás přivítám na mém školení Jak na diplomku, nebo se můžeme potkat i v rámci online konzultace.

5/5 - (1 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *