Vaše seminární práce je plagiát, přepracujte ji!

Názor na seminární práce

Seminární práce považují někteří studenti za ztrátu času a to dokonce i tehdy, když si mohou vybrat libovolné téma. Kromě skvěle zpracovaných seminárek proto čím dál častěji odevzdávají i nevzhledné a utrápeně vypadající výsledky svého snažení.

Pojme-li student své zadání jako cosi abstraktního a neužitečného, snaží se o jediné – zpracovat „to“ co nejrychleji a splnit úkol jen na minimální průchozí úrovni.

Vaše seminární práce je plagiát, přepracujte ji!

Jak napsat seminární práci? Zn. Rychle a bez práce

Je seminárka zbytečnost? Ano i ne. Ne, pokud vás nutí o tématu přemýšlet a pokud v rámci zpracování využíváte teoretické vědomosti v praxi. Ano, pokud si subjektivně myslíte, že si tu „blbost“ učitel vymyslel jen proto, aby vykázal nějakou činnost.

Pokud se nechcete zdržovat psaním, máte prakticky dvě možnosti.

  1. Práci si nechat napsat někým jiným.
  2. Vygooglit si práce na dané téma a začít psát pomocí zkratek CTRL + A / CTRL + C / CTRL + V.

To, co jinému zabere i několik dní, máte za jedno odpoledne hotové. Žádné hrdinství! Píšete na efekt!

Šok: On mi to vrátil?!

Učitel mi vrátil práci k přepracování! Vždyť jsem mu to odevzdal v termínu, tak co by ještě chtěl?!

Zdůvodnění: Proč vracím seminární práce?

Seminárka, která nahrazuje docházku

Seminární práce zadávám jen tehdy, pokud k tomu mám nějaký důvod. Tím může být váš individuální studijní plán nebo jiná dlouhodobá absence. Chci po vás, abyste se stejně jako vaši spolužáci alespoň chvíli věnovali mému předmětu.

Odevzdáním plagiátu (ne)splníte studijní povinnosti

Zadal jsem vám seminární práci a vy jste mi místo toho odevzdali plagiát. Tím jste ale nesplnili svoje studijní povinnosti. Já jsem chtěl vidět vaši práci, vaše zpracování a vaše výsledky. Kdybych chtěl vidět práce jiných autorů, můžu si je (taky) vygooglit.

Vy víte, co je Google?

Ano, vím, co je Google 🙂 a k vaší smůle ho umím i používat. Pravděpodobně mnohem lépe než vy, což jsem vám právě dokázal. Odhalit plagiát totiž znamená, že musíte být schopni najít původní zdroj opsaného textu. Já jsem ho našel!

Dá se odhalit plagiát i jinak?

Možná mnohé z vás zklamu, ale odhalit se dá opsaná práce, i když původní zdroj neexistuje v elektronické verzi. Sice už to vyžaduje mnohem sofistikovanější nástroje, ale jde to.

Autorský rukopis

Každý autor píše v určitém stylu. Pokud jedna část vypadá jako by ji napsal univerzitní profesor a hned následující odstavec obsahuje nesprávně použitou terminologii, je to „divné“. V případě podezření se stačí zeptat a hned víte, jak je to možné.

Taky jsem četl tyto knihy

Pokud se na něco specializujete a chcete být v dané oblasti odborníkem, musíte se neustále vzdělávat. Pravděpodobně jsem i já četl knihu, z které čerpáte.

Proto jsem už byl schopen označit pasáž jedné bakalářské práce za plagiát, protože jsem stejný zdroj citoval ve své disertační práci.

Takže práci přepracujte, vyhněte se plagiátu a pošlete mi ji ještě jednou. Děkuji.

Pavel Semerád

4.5/5 - (23 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *