Začínám 13. sezónu jako učitel na vysoké škole

Tímto semestrem zahajuji už 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. Poprvé ale nebudu působit na žádné veřejné vysoké škole. Jak víte, z Mendelovy univerzity jsem v lednu odešel a v tomto semestru nebudu učit ani na Fakultě podnikatelské VUT.

V tomto článku bych vám proto chtěl povědět, co to pro mě znamená a jak se připravuji na nový akademický rok.

Stal jsem se ambasadorem Vysoké školy Sting

Co tomu předcházelo?

Když jsem v říjnu podal výpověď na MENDELU, nevěděl jsem, že to bylo jedno z mých nejlepších profesních rozhodnutí.

Tehdy jsem to tak ale nevnímal. Byl jsem přesvědčen, že jsem selhal a že se již brzy ocitnu v propadlištích dějin.

O to větší radost jsem měl z toho, když mě oslovili David Král (prorektor) a Jiří Koleňák (rektor) s nabídkou, abych se vrátil zpátky na Sting a stal se jeho tváří.

Co dělám dnes?

Na tuto nabídku jsem kývnul a od března jsem se zapojil do marketingových aktivit Stingu. Začal jsem spolu s kolegy objíždět střední školy (tzv. road show) a začal jsem psát i blog O životě na Stingu.

Kromě toho jsem se začal zapojovat i do aktivit, ke kterým bych se jako řadový akademik na veřejné vysoké škole asi nikdy nedostal. Jednám s firmami, které bychom rádi zapojili do výuky, a zastupuji Sting na různých profesních akcích.

Nepřestávám snít o habilitaci

Na Stingu mi také vytvořili skvělé podmínky pro vědu a výzkum. V letošním roce skutečně zažívám své nejlepší publikační období.

V příštím semestru se také chystám na Erasmus. Přece jen je to už 12 let, kdy jsem „někde“ byl (tehdy na WU ve Vídni). Tentokrát bych chtěl zamířit na sever za mým kamarádem Piotrem Lutym do Wroclawi (University of Wrocław).

Daří se mi tak plnit bobříky na pomyslné stupnici habilitačních kritérií, a i když je toho ještě fůra, co nesplňuji, vidina habilitace je jednou z mých hlavních motivací, proč zůstávám na akademické půdě. Tak moc bych chtěl být jednou pan docent! 🙂

Od příštího roku univerzity opět připravují změny v podmínkách habilitačních řízení (alespoň se o tom šušká), takže se mi ten cíl zase na nějakou dobu vzdálí.

Ale to už je život. Nezbývá mi, než si tu cestu oddřít (jako všichni přede mnou a po mně). O to víc ten výsledek bude sladší.

Samozřejmě budu učit

Nedílnou součástí života akademika je také výuka. I v tomto semestru tak budu učit Daňové aspekty podnikání, Manažerské účetnictví, Případové studie a Bakalářský seminář. Bude toho zase dost, ale už se na všechny mé studenty těším!

(Ne)šťastná třináctka #13

Třináctka je mnohými považována za nešťastné číslo, já pevně věřím, že mi pomůže dosáhnout i na další mety ve velkém akademickém světě.

Konec snění a zpátky na zem! Tento blog píšu hlavně pro vás a tak to i zůstane.

Proto mi dovolte, abych vám popřál úspěšné vykročení do nového akademického roku a ať už brzy dosáhnete na ten váš akademický Olymp.

Pavel Semerád

5/5 - (3 hodnocení)

Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a letos jsem zahájil 13. sezónu jako vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastu O studiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *