Kde si můžete objednat kontrolu citací v diplomce?

S blížícími se termíny pro odevzdání diplomových prací, začínají být (někteří) studenti nervózní. Začnou totiž mj. pochybovat o tom, jestli mají vše po formální stránce v pořádku?

Hlavně citace.

Odhalení plagiátu je velkým strašákem a i poctiví studenti se chtějí těmto problémům vyhnout. Tak jako jeden můj čtenář, který se mě zeptal: Kde si mohu objednat kontrolu citací v diplomové práci? Chci si být při odevzdání jistý, že nebudu řešit nějaké plagiátorství.

Nedoporučuji vám spoléhat na to, že software obelstíte. Na podvod se může přijít nejen během obhajoby, ale také kdykoliv v budoucnu.

Kde si objednat kontrolu citací?

Na otázku – jestli je diplomka plagiát – mohou odpovědět jen sami autoři. To oni vědí, z jakých zdrojů čerpali, jak a zda vůbec je průběžné uváděli do použité literatury.

Specializované softwary nejsou ještě natolik vyspělé, aby odhalily plagiát např. u překladů z cizího jazyka. Ale věřím, že už brzy budou.

Chcete-li ale mít větší „jistotu“, nemusíte se obracet na firmy na internetu. Vaši práci si můžete zkontrolovat sami. Stačí ji jednoduše nahrát do systému Odevzdej.cz (Theses.cz) a za symbolický poplatek cca 30 Kč dostanete protokol s výsledky.

Stejný protokol získá i vaše vysoká škola, až odevzdáte finální podobu do informačního systému.

Podle mého názoru není věrohodnější způsob kontroly. Rozdíl je jen v tom, že pokud nahrajete dokument do Odevzdej.cz sami, tak je po několika dnech vymazán z databáze.

Nemusíte se tak bát, že by byla vaše diplomka označena za plagiát jenom proto, že jste stejnou verzi nahráli někdy v minulosti sami. Takhle to nefunguje. 🙂

Přeji vám mnoho úspěchů při psaní diplomky i během obhajoby.

Potřebujete poradit se psaním diplomky? Napište mi a pomohu vám.

Pavel Semerád

Sdílení článku je povoleno!Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pavel Semerád
Na vysokých školách jsem studoval 10 let ve všech formách studia a od roku 2011 jsem vysokoškolský učitel. O své zážitky, zkušenosti a rady se dělím na mém blogu, na YouTube a v podcastech.

Komentáře: 2

  1. Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak mám citovat (podle APA) multimediální učebnici nebo studijní opory z internetu. Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *